IFS terapeuter

JYLLAND

Gabriella Csanádi
IFS practitioner
Level 1
Hjemmeside: www.gabriellacsanadi.com
Email: write@gabriellacsanadi.com
Telefon: 2598 9995

Sara Kusk Mikkelsen
Frederiksgade 74
8000 Aarhus
IFS terapeut
Level 1
Hjemmeside: www.familiepsykologerne.info
Email: sara@familiepsykologerne.info
Telefon: 2248 9475 / 8621 7717

Pia Rockhold
IFS terapeut
7000 Fredericia
Level 2
Email: piaroc@hotmail.com
Telefon: 2040 1524

SJÆLLAND

Signe Brogaard-Kay
Psykologhuset ved Rundetaarn
Peder Hvitfeldtsstræde 4, 3.
1173 København K
IFS terapeut
Level 1
Hjemmeside: www.signekay.dk
samt: https://www.psykologhusetvedrundetaarn.dk
Email: kontakt@signekay.dk
Tlf: 5073 1173

Flavia Dorelia Cardas
Strandgade 6
1401 København
IFS terapeut
Level 1
Hjemmeside: complicated.life
Telefon: 7165 1250

Ann Dalum
Ny Østergade 5A
3600 Frederikssund
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.anndalum.com
Email: ann@anndalum.com
Telefon: 2680 6319

Thor Dondrup
Sundhedscenter Vanløse
IFS practitioner
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.thord.dk
Email: thord.dk@pm.me
Telefon: 6178 7847

Martin Tage Hansen
IFS terapeut
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.martinthansen.dk
Email: martintagehansen@gmail.com
Telefon: 4245 7709

Mo Elisabeth Hansen
Christianshavn behandlerhus
Dronningensgade 48, 2.
1440 København K
IFS terapeut
Level 1
Hjemmeside: www.moterapi.dk
Email: moterapi@gmail.com
Telefon: 6127 1707

Trine Hedegaard
IFS mentoring
Level 1 og 2 
Hjemmeside: www.trinehedegaard.dk
Email: info@yogini.dk

Rikke Hermansen
IFS terapeut
Level 1
Psykologhuset ved Rundetaarn
hjemmeside: www.rikkehermansen,com
hjemmeside: www.psykologhusetvedrundetaarn.dk
email: rikke@rikkehermansen.dk
telefon: 2979 7729

Dorte Holmberg
IFS terapeut
Level 1
Praksis på:
La Oficina, Suomisvej 4, Frederiksberg
samt
Nørregade 11, Frederiksværk
Hjemmeside: www.dorteholmberg.dk
Mail: dorte.holmberg@mail.dk
Tlf. 2615 4417

Dorte Jallberg
IFS terapeut
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.dortejallberg.dk
Email: terapi@dortejallberg.dk
Telefon: 2962 3813

Agnieszka Kochanowicz
IFS terapeut
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.agnieszkakochanowicz.comi
Email: kochanowicz.aga@gmail.com
Telefon: 8193 0903

Krystyna Kowalski
IFS terapeut
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.yogacare.dk/ifs-terapi
Email: krystyna@yogacare.dk
Telefon: 4276 7150

Peter Legård Nielsen
Rømersgade 3, 2.tv.
1362 København K
Certificeret IFS practitioner
Level 1, 2 og 3
Parterapeut (IFIO)
Individuel terapi og parterapi
Hjemmeside: www.alle-dele-er-velkomne.dk
Email: peter@alle-dele-er-velkomne.dk
Telefon: 3190 7338

Nadja S. Lund
Salig – Masnedøgade 20, 1 sal
2100 København Ø
IFS practitioner
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.nadjalund.dk
Email: nadjasuslund26@gmail.com
Telefon: 6166 2623

Carsten Møller
Sankt Knuds Vej 50
1903 Frederiksberg
Certificeret IFS practitioner
Level 1, 2 og 3
Hjemmeside: carstenmoeller.dk
Telefon: 2878 1407

Rikke Nylander
Nørre Voldgade 21, 3 sal (der står Psykologhuset Trekanten på døren)
København
IFS terapeut
Level 1
Hjemmeside: www.metaloeft.dk
Email: rikke@metaloeft.dk
Telefon: 4940 8409

Eben Ostergaard
IFS Practitioner
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.east.farm
Email: eben@east.farm
Telefon: 5354 9468

Marie Ostermann
Gammel Kongevej 113, 1. sal tv.
Frederiksberg C
IFS terapeut
Level 1
Hjemmeside: www.marieostermann.dk
Email: kontakt@marieostermann.dk
Telefon: 3022 4429

Maja Schondel
Ny Østergade 9, 3.sal
1101 København K
IFS terapeut
Level 1
Hjemmeside: www.majaschondel.dk
Email: kontakt@majaschondel.dk
Telefon: 2437 0570

Sacha Dalvad Skott
Strandparksvej 1
2900 Hellerup
IFS Terapeut
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.sachaskottyoga.com
Email: sacha@sachaskott.com
Telefon: 5024 9969

Martin Snoer
Blågårdsgade 29A, 2.tv.
2200 København N
IFS terapeut
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.psykologsnoer.dk
Email: m.snoer@proton.me
Telefon: 4274 2533

Gitte Sommer
Rudolph Berghs gade 2, stuen
2100 København Ø
IFS terapeut
Level 1 og 2 samt IFS somatic
Hjemmeside: gittesommer.dk
Email: gitte@psykologklinik.com
Telefon: 81 81 02 81

Signe Steenberger
IFS terapeut
Level 1, 2 og 3
Hjemmeside: www.signesteenberger.com
Email: signe.steenberger@gmail.com
Telefon: 2896 6698

Niklas Thrane
Valby Tingsted 7, 1 sal
2500 Valby
IFS Terapeut
Level 1, 2 og 3
Hjemmeside: www.niklasthrane.dk
Email: psyke.soma@gmail.com
Telefon: 3028 9438

Anna Vincentz
Certificeret IFS terapeut
Level 1, 2 og 3
Parterapeut (IFIO)
Hjemmeside: www.annavincentz.dk
Email: anna@annavincentz.dk

Annette Whimster
Klinik Mitra
Sankt Knuds Vej 36, 2.
1903 Frederiksberg C
IFS terapeut
Level 1, 2 og 3
Parterapeut (IFIO)
Hjemmeside: www.annettewhimster.dk
Email: mail@annettewhimster.dk
Telefon: 5184 8764

Camilla Zacho Woetmann
Brogårdsvej 81
2820 Gentofte
IFS terapeut
Level 1
Hjemmeside: www.camillazacho.dk
Email: kontakt@camillazacho.dk
Telefon: 4081 5220

HOLLAND

Bettina Hemmingsen
Korte Prinsengracht 46A
1013GT Amsterdam, Holland
IFS terapeut
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.bettinahemmingsen.com
Email: Bettina.Hemmingsen@icloud.com
Telefon: +31 627 54 75 62

NORGE

Hilde Bryhn
Oslo
IFS practitioner
Level 1 og 2
Email: ifs@hildebryhn.no
Telefon: +47 934 2303

SVERIGE

Mats Willers
Stockholm
IFS terapeut
Level 2
Hjemmeside: www.hjartaboda.com
Email: mats@hjartaboda.com
Telefon: +46 735 900 295

USA

Merete Mace
Michigan
dansktalende – online praksis
IFS practitioner
Level 1 og 2
Hjemmeside: www.meretegcoaching.com
Email: merete@meretegcoaching.com
Telefon: +1 906 369 4521